Типові радянські села - Жовтневе, Калинівка чи Петрівка - з вулицями-вождями з’явилися задля уніфікації радянської вотчини. Раніше це були самобутні українські селища, хутори, з оригінальними і зовсім невипадковими назвами. Наприклад, село Жовтневе Семенівського району Полтавської області до перевороту 1917 р. називалося Рокити, бо поруч протікала однойменна річка. Хоружівщина, Низ, Попівка з приходом більшовиків перетворилися на вулиці, відповідно – Леніна, Радянську і т.д. І прикладів таких тисячі.
На такому фоні дивним з боку радянської влади було залишити оригінальну назву такому селу Київщини як Медвин. Звичайно, вичистивши учасників місцевого антибільшовицького повстання, залякавши населення, чекісти, начебто вирішили проблему. Але насправді, незважаючи на замовчування і заборони, назва села лишалася символом опору медвинців зокрема і любові до свободи українців в цілому. Медвин і тепер особливе місце - з особливою атмосферою, насиченою історією.
Повний варіант статті з фото та посиланням на джерело подано в розділі "Статті"-"Преса пише"
Ваш сайт знайшла випадково. Дякую за статтю. Я ще більш дізналася про історію села мого діда - Сидоренка Хоми, який у 20-х роках ХХ століття був отаманом Медвинського повстання. Я обов'язково приїду 19 серпня, на день вшанування Медвинської республіки. Хотілося б дізнатися чи є хто живий із роду Сидоренків
Очень интересная статья!!. Мои предки из Медвина, когда то было очень большая семья но к сожалению уже никого нет. А память осталась о селе хорошая, и очень хочеться вернуться в детство, но.. Приехать можно но остановиться не где, жаль.
Доброго дня, Тамара! З приводу приїзду та проживання в Медвині зв"яжіться, будь ласка, з Салатою Іваном Григоровичем. Його координати можете знайти в книзі для гостей. Будемо раді Вашому приїзду на Батьківщину.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]